Fotografie ze ślubów i wesel są do siebie podobne. Bo tak rzeczywiście wesela i śluby przebiegają według utartego schematu.

W każdej chwili wstępem do ceremonii jest ślub w kościele albo w urzędzie stanu cywilnego. Potem odbywa się impreza w lokalu weselnym. Dlatego zdjęcia ślubne lubuskie przedstawiają bawiących się gości. Na nich uwiecznia się też sytuacje zza stołu, bo wesele jest imprezą, w trakcie której je się wyselekcjonowane wcześniej dania. To impreza, która tra kilkanaście godzin, zatem jest co fotografować.
Zwykle jednakże fotograf na weselu jest do określonej godziny. Rzadko się zdarza, ażeby wynajmowany był też na poprawiny, jeżeli te są prowadzone. Dokładnie tak samo wygląda filmowanie Zielona Góra. Kamerzysta nagrywa gości weselnych najczęściej do godziny pierwszej w nocy. W zasadzie nie posiada konieczności, żeby jego pobyt na weselu trwał dłużej, bo już taki czas stwarza, że posiada on odpowiednio bardzo dużą ilość materiałów, ażeby zmontować ciekawy film weselny. Za długi film z wesela byłby nudny. Nie ma też sensu, by fotografować całe wesele. Tym bardziej że pod koniec imprezy nie prawie każdy gości ma możliwość wyglądać świetnie. Zmęczenie całonocna impreza zbyt wyraźnie widać na zdjęciach. Dlatego też fotografia Zielona Góra z wesela i ślubu wykonywana jest wyłącznie do określonego czasu. Do tego momentu, gdy wszyscy goście wyglądają jeszcze rewelacyjniepoprawnie. Poza tym fotograf i tak wybiera w późniejszym czasie te zdjęcia, gdzie goście weselni wyszli najbardziej. Z brzydkich ujęć niewiele kto jest zadowolony, więc fotograf posiada to na uwadze. Wybiera się zdjęcia najładniejsze, najlepiej reprezentatywne.

Polecana strona: fotografia ślubna lubuskie.